Régen a fürdőszobák alapvető színkombinációja a kék és a fehér volt, és ha elmegyünk egy fürdőbe, akkor azt tapasztalhatjuk, hogy ezt részesítik előnyben. Tény persze, hogy a kék-fehér letisztultságot sugall, de manapság már sokkal bátrabban lehetünk a színekkel a fürdőszoba esetében is.

Bár a mai burkolati sokféleség lehetővé teszi, hogy a kék és a fehér se hasson ódivatúnak, ha azt választanánk a fürdőszobába, de ma már bőven van lehetőségünk ezeken túl is. A burkolatok ma már a szivárvány bármelyik színében pompázhatnak, egy csempe lehet már kék, zöld, sárga, piros, de fekete is. Számos példa van ma már extrém megoldásokra is.

Arra persze mindenképp érdemes figyelni, hogy amikor színeket választunk, ne feltétlen csak a meghökkentés legyen a célunk, hanem a nyugalom és harmónia megteremtése is, hiszen a fürdő valójában egy apró oázis, ahol testileg és lelkileg is felfrissülhetünk.

Ebben pedig nagy szerepe van a színeknek is. De hogyan is érdemes választani?

Mik a színválasztás fő szabályai, ha fürdőszobáról van szó?

A színek kiválasztása persze nemcsak a csempe és a padlólap esetében lesz lényeges. A szoba hangulatát és persze árnyalatát a textilek, a fürdőszoba bútor, és dekorációs elemek éppúgy befolyásolják. Vannak alapszabályok, melyeket érdemes betartani, ha színeket választunk a fürdőszobába.

Egyrészt van a 3 szín szabály, amely nagy segítség lesz a fürdőszoba színsémájának kialakításában. Ennek értelmében úgy érdemes kiválasztani a színeket, hogy egy világos, egy semleges és egy kontrasztszín kerül a fürdőszobába. Természetesen az arány sem mindegy. Az szokták javasolni, hogy a legvilágosabb szín legyen 70%, a semleges szín 20%, míg a kontrasztszín 10%. Két szín esetén a 70-30 %-os arányt érdemes tartani, különösen, ha kisméretű fürdőről van szó.

Bár manapság már bármilyen szín bekerülhet egy fürdőszobába is, a legtöbben még mindig a bézs színt preferálják. Pedig a kék és fehér mellett a zöld, a fekete vagy az ibolya is nagyon illik a fürdőszobába, de a piros-citromsárga párosítás is.

Hasonló bejegyzések