A különféle levelező rendszerek közül az egyik legnépszerűbb, illetve legismertebb megoldást a Microsoft Outlook kínálja, amelynek elérhetősége nem böngészőn keresztül történik, hanem egy külön kis segédprogram társaságában. Éppen emiatt sokan megijednek ettől a szisztémától, holott használata sokkal egyszerűbb és átláthatóbb, nem mellesleg pedig biztonságosabb is abban az esetben, ha például rendszeresen, illetve munkára is használjuk levelezéseinket.

Az első lépések

Ha az Outlook korábban nem került beállításra, akkor a legelső lépésként a megnyitást követően rögtön egy varázsló fogad majd minket, amitől nem kell megijedni, hiszen ez egy magyar nyelvű, rendkívül átlátható segítség a kalibráláshoz. A varázsló központi ablakának felugrását követően a Tovább gombra kattintva eljuthatunk az E-mail fiókok beállítási fülhöz, ahol hozzáadhatunk egy új fiókot. Ezt manuálisan a Fájl menün belül az Információ panelén érhetjük el, ahol látni fogjuk a Fiók hozzáadása menüpontot, amelyen belül a kézi megadást kell választanunk, majd végül az Internetes e-mail lehetőséget. Amennyiben meglévő fiókot szeretnénk módosítani vagy aktívként beállítani, akkor ezen a fülön a Fiókbeállítás menüpont alatt tudjuk megadni az adatokat.
Az új fiók létrehozásának következő lépése, hogy megadjuk a felhasználói adatokat, a nevünket, az e-mail címünket, majd a kiszolgáló adatokat, amelyeket honlapunkhoz vagy domain nevünkhöz állíthatunk be, és ha munkahelyi e-mail cím lesz, akkor ott kell kérnünk a pontos adatokat. A bejövő és a kimenő üzeneteket külön kiszolgálóra állíthatjuk, minden esetben a következő formátumban: mail.domain.hu. Legvégül a bejelentkezési adatokat kell megadni, ezáltal a felhasználói névként a teljes e-mail címünket, valamint a jelszót.

További beállítások

Ezzel saját Outlook fiókunk már majdnem el is készült, így nincs más dolgunk, mint a További beállítások fülre kattintani. Megjelenik egy kis ablak, amelyen a Kimenő levelek kiszolgálója fülön állítsuk be, hogy a kiszolgáló SMTP hitelesítést igényeljen, majd alatta azt is válasszuk ki, hogy a bejövő levelek kiszolgálójával azonos beállításokat használjunk – ha csak ez a valóságban nincs másként. Általában nincs, így rákattinthatunk az OK gombra.
Hallgass rádiót online: belepes.com
Ezt követően a beállításokat menteni és véglegesíteni kell a Fiók módosítása ablakon, ahol a Tovább gombra kattintva lefut egy rendszerellenőrzés, és amennyiben a diagnosztika mindent rendben talált, fiókunkat a Befejezés gomb megnyomásával azonnal használatba is vehetünk. Ha mindent jól állítottunk be, levelező rendszerünk működni fog, de természetesen felléphetnek hibák. A leggyakoribb, hogy a rendszer nem találja a levelezési kiszolgálót. Ez olyan esetekben fordulhat elő, ha internetszolgáltatónknál aktív az SMTP szűrés. A megoldáshoz vagy kérni kell azt, hogy kapcsolják ki ezt a megoldást – az átfutási idő általában 24 óra –, vagy manuálisan átírjuk az SMTP kiszolgáló portját 587-re a Fiók beállításokon belül a További beállításoknál található Speciális fülön. Ezzel a hiba általában elhárítható.

Hasonló bejegyzések