Szervezetünk egészséges működéséhez elengedhetetlen a mély, és pihentető alvás, mely során testünk nem csak pihen, hanem regenerálódik is. Ha nem pihenjük ki magunkat, akkor másnap feszültek, ingerlékenyek, fáradtak, és figyelmetlenek leszünk.
Egy átlagos felnőttnek körülbelül 7-8 óra alvásra van szüksége, ettől függetlenül természetesen egyénenként változhat az alvásigényünk. Egy biztos: ha huzamosabb ideig nem alszunk eleget, akkor az negatív hatással lesz a mindennapjainkra.
Sajnos nem ritka az sem, hogy valaki valamilyen erős nyugtatóhoz, vagy altatóhoz nyúl akkor, amikor úgy érzi, nem tud elaludni, vagy ha egész éjjel csak forgolódik. Pedig van jónéhány olyan gyógynövény is, melyek természetes módon tudnak segíteni nekünk a különböző alvásproblémáinkon.
Gyógynövényekkel a mély és pihentető alvásért
A macskagyökeret az egyik leghatásosabb természetes nyugtatóként szokták emlegetni, így alvászavar esetén is bátran segítségül hívhatjuk. Nagy előnye, hogy a belőle készült tea napközben csak lenyugtatja az embert, este azonban segíthet elaludni. A citromfű erősíti az idegrendszert, nyugtatja a szívideget, de altató hatása miatt is sokan alkalmazzák.
Készíthetünk belőle egy finom teát, hiszen ennek a gyógynövénynek kifejezetten kellemes az ízvilága. Egy csésze forrásban lévő vízbe tegyünk egy evőkanálnyi citromfüvet, majd hagyjuk állni 10-12 percig. Lefekvés előtt 1-2 órával célszerű meginni belőle egy csészényit, így biztosan segíteni fog az elalvásban.
Az orbáncfű igen népszerű a stresszoldó hatása miatt, illetve azért, mert nyugtat, és mérsékli a depresszió tüneteit. Ha alvásproblémával küzdünk, akkor jó ötlet lehet lefekvés előtt egy csésze orbáncfű teát elfogyasztani.
Fontos tudni, hogy egy kifejezetten erős hatású gyógynövényről beszélünk, így csak egyedi teaként érdemes fogyasztani, és ha napi rendszerességgel szeretnénk inni, akkor az 2 hétnél ne tartson tovább.
A golgotavirág egy jól ismert, nyugtató és altató hatással rendelkező gyógynövény, amely elősegíti a nyugodt és mély éjszakai alvást, csökkenti a szorongást, enyhíti a fájdalmat, illetve hatásos lehet a menopauza tüneteinek kezelésére is.